Gomorra (2014) - serial

Obejrzałeś dobry film lub przeczytałeś ostatnio interesującą powieść? Podziel się tym z innymi! Być może wątki w nich zawarte zainspirują nas do stworzenia zadań lub easter egg'ów, które do nich nawiążą.

Gomorra (2014) - serial

Postprzez Michal » 27 mar 2018, o 19:05

O czym:

Jeden z przywódców kamorry trafia do więzienia. Rozpoczyna się walka o przejęcie władzy w mafii.

http://www.filmweb.pl/serial/Gomorra-2014-615608

Jako, że jestem w trakcie oglądania tego serialu, a wątki w nim zawarte, wg mnie idealnie nadadzą się jako inspiracja do wątków w mieście, będącym siedliskiem mafii.

Wątki raczej klasyczne dla gatunku, ale że jestem z tym na świeżo to robię listę:
- boss mafii przechodzi na emeryturę (w serialu trafia do pudła o zaostrzonym rygorze), trwa więc walka o przejęcie władzy
- dostarczenie małej przesyłki do określonej osoby
- ściągnięcie haraczu
- ktoś donosi, trzeba wytropić kreta
- skarbnik mafii coś knuje z kasą i robi z nich użytek kręcąc interesy na boku, trzeba dać mu nauczkę
- uniezależnienie się od pośrednika w handlu drugami, poszukiwanie źródła
- pomoc poszczególnym członkom mafii w zbliżeniu się do "koryta", robiąc prowokacje do małych wojen na ulicach
- sprowokowanie wojny między dwoma świeżo pogodzonymi stronami konfliktu, poprzez zabójstwo kogoś ważnego
- "podwykonawca" w ważnej misji dał ciała i się ukrywa, trzeba go odnaleźć i dać mu nauczkę
- młode wilki buntują się przeciwko starym wilkom, dochodzi do czystek po obu stronach, trzeba albo załagodzić sprawy albo wytępić jedną ze stron, albo wszystkich

Na razie tyle. A sam serial polecam. To co ująłem wyżej jest w pierwszym sezonie, biorę się za drugi, na chwilę obecną są trzy.
Michal
Administrator

Re: Gomorra (2014) - serial

Postprzez Tomek » 27 mar 2018, o 19:20

Kilka lat temu widziałem film Gomorra z 2008 roku, na fali którego, jak mi się wydaje powstał serial. Pamiętam, że tam był dosyć świeży, jak na ten gatunek, wątek dwóch dzieciaków, kompletnych nieudaczników, którzy chcą być mafiosami. W jakiś totalnie idiotyczny sposób udaje im się przechwycić transport broni, przez kilka dni cieszą się pozując z karabinami do zdjęć i przechadzając się z nimi po plaży, po czym zostają namierzeni i zupełnie bezsensownie zabici. Pod którąś z zaproponowanych przez Ciebie inspiracji do questów można by było podczepić takich oszołomów, w gruncie rzeczy dosyć biednych dzieciaków, którym wizja bycia groźnym mafiozem przestawiła w głowach i doprowadziła do żałosnej i szybkiej śmierci.
Tomek

Re: Gomorra (2014) - serial

Postprzez Michal » 27 mar 2018, o 20:17

Ten film o którym piszesz powstał na podstawie książki, ale co do motywów, myślę że można wykorzystać je wszystkie, tylko rozłożyć je na wiele różnych rodzin. Scam City ma być ogromną metropolią (minimum 9 sublokacji) da się tam sporo rzeczy upchać. Wątki mafijne to takie, których chciałbym widzieć jak najwięcej w AnR :)
Michal
Administrator

Powrót do Literatura i kinematografia